Ankara Kalkınma Ajansı
İstatistiklerle Ankara

Logo

Ankara'da Üretilen Başlıca Ürünlerin İlçelere Göre Dağılımı, 2019

Marul GöbekliMarul İcebergIspanakKavunKabak SakızHavuçSoğan TazeSoğan KuruBuğday Durum Buğday HariçArpa DiğerYulafNohut KuruFiğ Macar Yeşil Ot
Akyurt 584013.40517.293224.5846.053
Altındağ 36133.0076.260113526704
Ayaş 47511.6603601.35014.59131.52427.8065204.2543.780
Bala 1.8546627.358110.41691.8736.4307.2303.640
Beypazarı 22.86041.61536.2781.98624.000144.00024.40060243.12933.3321634.1801.500
Çamlıdere 43347562683832553
Çankaya 10710.0984.1124301.348500
Çubuk 100691.0452507813.85726.26666619.500
Elmadağ 36213404187211.49113.9921422.355900
Etimesgut 572.2182.48854580
Evren 25390451.2513.4803.97351.483300
Gölbaşı 4.3201255581.02857.91540.3096.6042.7305.460
Güdül 631201.500162006419.12718.498257750
Haymana 18.8402317.765168.79647.7229.1603.6771.400
Kahramankazan 13820.2923541.99016.2498.848321.203
Kalecik 50183.29772662056.90413.9671.2836.600
Keçiören 601.7913821634519
Kızılcahamam 51.68074491.6118.4783.14581711.040
Mamak 46213.9286.2111711.433360
Nallıhan 1501.4005001.2003006.2501001.13728.07120.298791251.000
Polatlı 25325.3756449275402.677275.180120.7612.6511.7767.500
Pursaklar 495177.7855.79414559275
Sincan 300348984.0008455024056.84884.55437.6997749.5163.600
Şereflikoçhisar 7.500339247142.1207.10183.90332217.837900
Yenimahalle 3690682.3513.270139

Açıklama

Kaynak: TÜİK, Bitkisel Üretim İstatistikleri Ver Yabanı, 2020